Якщо попросити людину назвати будь норвезьке місто крім Осло, то, безсумнівно, більшість людей назвуть Берген. Для туристів Берген і Осло представляють однаковий інтерес. Берген є одним з трьох найбільших міст Норвегії і, безумовно, одним з найкрасивіших.
Часто Берген називають «Ворота норвезьких фіордів», адже саме з цього міста відкриваються шляхи до фьордів. Як правило, туристи, які подорожують по Норвегії, затримуються в Бергені на кілька днів, адже неможливо за один день встигнути оглянути всі визначні пам'ятки, яких в цьому місті дуже багато.
Берген місто абсолютно унікальне, адже в ньому дивним чином поєднуються економічна сила і провінційний дух. Причина такого нестандартного явища криється в історичних і географічних особливостях Бергена.
Згідно збереженим документам, Король Олав Тихий заснував Берген в 11 столітті, десь між 1066 і 1093 роками. Економічно місто розцвіло завдяки вкрай вдалому економіко-географічному положенню: Берген перебував на шляху судноплавства і ще в середні століття був членом Ганзейського союзу. Ганза - це торговельний і політичний союз ряду міст, які здійснювали торгівлю між Західної, Східної та Північної Європою. Аж до ХХ століття Берген залишався найбільшим норвезьким містом, а також найважливішим комерційним і індустріальним центром. У 19 столітті відбулося різке збільшення чисельності населення Бергена і на даний момент в місті проживає близько 235000 чоловік, а його площа складає 465 кв.м.
Берген по праву вважається одним з культурних центрів Європи. Крім величезної кількості історичних пам'яток, в місті щорічно проходять різні культурні заходи.
Отже, приїхавши в Берген, для того, щоб в мінімальні терміни встигнути подивитися і відвідати максимальну кількість місць, необхідно заздалегідь мати уявлення про те, що є в цьому місті і що в першу чергу ви хочете побачити.
У цінителів красивого пейзажу є прекрасна можливість насолодитися видом Бергена в години заходу з вершини гори Флёйен. Щоб забратися на гору доведеться скористатися чудом сучасним техніки - фунікулером Флёйбанен. З його допомогою всього за 7 хвилин ви опинитеся на висоті 320 метрів. Правда спускатися доведеться вже своїми силами, тобто пішки. Як правило, при спуску туристи роблять кілька зупинок, щоб перепочити і ще раз поглянути на дахи міста, в яких не можна не закохатися.
Але крім красот, дарованих природою, в Бергені можна відвідати багато пам'яток, які з'явилися завдяки старанням людей. Наприклад, це старовинні церкви і музеї.
Найстаріше будова в Бергені - це церква Святої Діви Марії. Їй 850 років. Ця церква приголомшливо красиво оформлена в декоративному плані і являє собою класичний приклад норвезького бароко. У ті дні, коли в Бергені проходять фестивалі, у церкві Святої Діви Марії дають концерти органної музики. Є ще й унікальна дерев'яна церква Фантофт, яка була побудована в 1150, але, на жаль, вона згоріла дотла при пожежі в 1992 році. Зараз силами місцевої влади церква повністю відреставрована.
Музеїв в Бергені, напевно, навіть більше, ніж туристів. Щоб розповісти про кожного з них, потрібно багато часу. Тут є: Музей Старого Бергена, Трольхауген - будинок-музей Едварда Гріга, Музей природної історії, Музей мистецтв Lysverket, Бергенський музей мистецтв, Музей Бергена, Музей Permanenten - і багато інших.
Найвідоміші музеї - це, мабуть, Трольхауген - будинок-музей Едварда Гріга, Музей Бергена і Бергенський музей мистецтв.
Музей Бергена - це музей історії культури. Тут знаходяться експонати, пов'язані з доісторичної епохи, Середньовіччя та сучасності. І, безумовно, в цьому музеї постійно працює виставка, присвячена вікінгам.
У Бергенському музеї мистецтв широко представлено сучасне мистецтво. Справжні знавці живопису, напевно, оцінять картини, що знаходяться в музеї, адже деякі полотна належать пензлю таких визнаних світових геніїв, як Мунк, Пікассо, Клее.
Трольхауген - це маєток, розташований в передмісті Бергена, в якому всесвітньо знаменитий норвезький композитор Едвард Гріг прожив більше 20 років: з 1885 по 1907 рр. У будинку-музеї збережені інтер'єр того часу і деякі особисті речі Гріга. У самому маєтку дуже красиво і спокійно, і, якщо на секунду зупинитися і закрити очі, то можна «побачити» Гріга, прогулюється по берегу озера і сочиняющего черговий витвір.
Вдосталь насолодившись походом по музеях Бергена, можна подумати і про звичайні людські радощі, а саме, відправитися на знаменитий Рибний ринок і придбати там смачнючий норвезьку рибу. На цьому ринку місцеві рибалки продають свою рибу, яку поміщають в спеціальні контейнери ще живий, що забезпечує її абсолютну свіжість.
Про Берген можна говорити і говорити, але краще все-таки самим все побачити. Можна не сумніватися в тому, що в Бергені будь-яка людина знайде щось цікаве для себе і захоче затриматися тут якомога довше. Єдиний недолік, який приписують Бергену - це дощова погода. Кажуть, що дощ тут не йде всього кілька тижнів на рік. Але заповзятливі городяни не вважають це приводом для розладу, адже красу їхнього міста не зіпсує ніякий дощ, тим більше що в Бергені на кожному кроці продаються парасольки і плащі.
ТОП-10 найпопулярніших пам’яток культури в Бергені
|
Ганзейська набережна Брюгген
У наші дні набережна Брюгген - одна з найбільш популярних туристичних визначних пам'яток Бергена. У 2011 році кількість відвідали її туристів становила близько 900 тисяч чоловік. Тут ви побачите ресторани, художні студії, магазинчики, невеликі бутики.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Читайте також:
Розкажи друзям
|